តាមរយៈសេចក្តីប្រកាសព័ត៌មានរបស់ក្រសួងមហាផ្ទៃនៅថ្ងៃទី១៦ ខែកុម្ភៈនេះ បានឱ្យដឹងថា យ៉ាងហោចណាស់មានជនភៀសសឹកចំនួន៧០៦នាក់បន្ថែមទៀត បានបន្តវិលត្រលប់ទៅកាន់លំនៅឋានវិញ បន្ទាប់ពីពួកគេបង្ខំចិត្តចាក់ចេញទៅកាន់ទីសុវត្ថិភាពដោយសារសង្គ្រាមឈ្លាន ពានរបស់ក្រុមយោធាថៃមកលើកម្ពុជានៅខេត្តជាប់តាមខ្សែបន្ទាត់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ។
ចំនួននៃការវិលត្រលប់របស់ជនភៀសសឹកទៅកាន់លំនៅឋានរបស់ពួកគេវិញជាបន្តបន្ទាប់នេះ បានកើនឡើងរហូតដល់ជាង៥សែន៧ម៉ឺននាក់ ឬជាង ៨៨% គិតត្រឹមថ្ងៃទី១៦ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ ក្នុងចំណោមជនភៀសសឹកសរុបជាង៦សែន៤ម៉ឺននាក់។
បើតាមរបាយការណ៍ក្រសួងមហាផ្ទៃនៅមានជនភៀសសឹកចំនួន៧៥.៥១១នាក់ទៀត ក្នុងនោះស្រី្ត៣៩.៧១៤នាក់ និងកុមារ២៥.៨៨១នាក់ ពុំទាន់អាចវិលទៅលំនៅឋានរបស់ ពួកគេវិញបាន៕
មន្ត្រីជាន់ខ្ពស់ ប.ស.ស. អំពាវនាវដល់មន្ត្រីរាជការក្នុងខេត្តតាកែវ នាំសហព័ទ្ធ (ប្តីឬប្រពន្ធ) និងកូន ក្នុង បន្ទុកមកចុះឈ្មោះជាសមាជិក ប.ស.ស. ដើម្បីទទួលបានសេវាព្យាបាលដោយឥតគិតថ្លៃ
អគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ ជូនដំណឹងអំពីការផ្តើមរឹតបន្តឹងវិធានការចរាចរណ៍ផ្លូវគោកជាថ្មី ក្រោយផ្អាកមួយរយៈបន្ទាប់ពីប្រទេសជួបបញ្ហាញាំញីដោយសារសង្គ្រាមតាមខ្សែព្រំដែន